اختلاف نظر آقا و بانویش

به نام خدا

#هردو_بخوانیم

 

#اختلاف عقاید یه بخش #جدانشدنی از هر ازدواجیه. برای اینکه بدونید با اختلاف #عقایدتون باید چیکار کنید باید بدونید چطوری با هم #ارتباط برقرار کنید و همچنین بدونین چطوری باهم دعوا کنید! خصوصا اگر نمیخواین یه موضوع بی اهمیت بینتون یه #جنگ تمام عیار بشه.
.
🛑یه زمانایی توی #رابطه هست که عشق و دوست داشتن به شما دیگه کمکی نمیکنه چون اینقدر از دست همسون ناراحتید که فقط ازش میتونید #متنفر باشید. اینکه بتونید مسائل و #مشکلات و خواسته هاتون رو توی رابطه بیان کنید خیلی مهمه. چون اگر از دنیای درون خودتون #صحبت نکنید واقعا کسی نمیتونه بفهمه شما کی هستین و چی میخواین و متاسفانه وقتی نیازهای #اساسی و روانی شما از این لحاظ تامین نشه دوست داشتنتون هم کم کم به #فراموشی سپرده میشه!
.
👈اون چیزی که از نظر من توی #روابط ما اشتباهه اینه که ما دوست داشتن و عشق رو نقطه ی #اتصالمون قرار میدیم. نقطه ی اتصالی که اگر یه روز نباشه بود و نبود #رابطه هم مشخص نیست… اون چیزی که از نظر من یک #زوج باید برای دوام #رابطشون لازم دارن وقت گذاشتن روی علایق مشترک و به طور کلی چیزایی که توش #سیاق مشابهی دارند هست.
.
❌یادتون باشه وقتی کار #مشترکی برای انجام دادن با هم نداشته باشید و #تضادها بین شما کم کم زیاد بشه، عشقتون شما رو به همدیگه #پیوند نمیده و بیشتر از قبل از هم دور میشین. نتیجه ی این دور شدن هم پیدا کردن کارهایی هست که به تنهایی #سرگرمتون میکنه و وقتی به #تنهایی سرگرم بشید دیگه حرفی هم برای گفتن به هم ندارید…
.
🛑همونطوری که روی نقاط #مشترکتون کار می‌کنید تا #اتصال و دوام رابطه تون رو تضمین کنید روی نقاط #ضعف و اون چیزی که نیاز به تغییر داره هم باید کارکنید. بدانید و آگاه باشید خواه‌ناخواه توی #رابطتون هم شما تغییر می‌کنید هم طرف مقابل تون و مشکلی که شاید دیروز وجود نداشته #امروز وجود داشته باشه.
.
👈اگر یه #رابطه‌ی عمیق دارید که توش بتونید بحث #سازنده داشته باشید خیلی از مشکلات به‌خودی‌خود حل میشن ولی یه دسته از مشکلات هم هستن که نیاز #شدیدی به توجه و عملکرد شما دارن. حالا توی همین مشکلات یه چیزهایی هست که شما واقعاً نمیدونین بابتش باید چیکار کنید؟ اینجاست که من همیشه به اهمیت یک #مشاور خوب تأکید کردم.

Related image

🍃🌸 @kh_movafaq